Felnőttképzési programok
Lézerhegesztési alapok
Az ipar különböző területein egyre nagyobb igény mutatkozik az utómunkát nem igénylő koncentrált hőbevitelű technológiákra, ezért széles körben alkalmazzák a különböző lézersugaras anyagmegmunkáló technológiákat (vágás, hegesztés, felületek jelölése). Ezeken belül a lézeres hegesztés egy olyan anyagegyesítő eljárás, amely nagy sebességű, reprodukálható, kis hőbevitellel jár, a felületre nem hat közvetlen mechanikai terhelés, az energiabevitel kontakt nélküli. A lézerhegesztés előnyei a csekély vetemedés, a magas folyamat sebesség, a rugalmasság, a finom hegesztési varratok, a különböző gyártórendszerekhez való integrálhatóság, nagy szériák esetén az automatizálhatóság, robotizálhatóság (megnövelve a termelékenységet), alacsony egységnyi költség. Ez a technológia egyre inkább előtérbe kerül a különböző gyártási folyamatok között.
Az Edutus Egyetem Műszaki Intézete meghirdeti a különböző ágazatokban tevékenykedő cégek operátori, gépkezelői, technikusi munkakörökben dolgozó munkavállalói számára az alábbi lehetőséget:
Képzés megnevezése:
Lézerhegesztési alapok
Képzés típusa:
bejelentett felnőttképzés
Jelentkezés feltétele:
középfokú vagy felsőfokú végzettség
Kimenet:
tanúsítvány a képzés elvégzéséről
Oktató:
Török István, Edutus Egyetem, gépészmérnök-mérnöktanár
Képzés időtartama:
3×7 óra (21 óra – 3 nap)
Képzés tematikája:
- A lézersugaras anyagmegmunkálások műszaki alapjai és típusai
- Lézeres anyagmegmunkálások biztonsági szempontjai
- A lézeres hegesztési folyamat részleteiben
- A lézerhegesztési folyamat eredményességét befolyásoló tényezők (anyagvastagság, anyagminőség, munkadarab mérete, hegesztési paraméterek, felhasználási területek)
- Gyakorlati rész: megfelelő keménységű/tartósságú hozaganyag felhordása különböző felhegesztendő alapanyagokra és/vagy hozaganyag nélküli hegesztések elvégzése
A képzés elvégzését igazoló tanúsítvány kiadásának feltétele:
- a foglalkozások legalább 80%-án való részvétel,
- a záróvizsga feladat minimum 70%-os teljesítése.
Oktatás helyszíne:
Edutus Egyetem Műszaki Intézet Lézerlaboratóriuma (C. épület, 2800 Tatabánya, Réti út 1-5.)
Jelentkezés egyénileg vagy a munkaadó általi beiskolázással történhet.
A képzés díja:
nettó 400 ezer Ft+ÁFA/fő (amelyet a munkaadó átvállalhat).
4 fő vagy annál több jelentkező esetében a Ft/fő díjak helyett a három napos képzésre egy fix összegű napidíjat számítunk: nettó 400 ezer Ft+ÁFA/nap
A képzést 3 napos turnusokban tartjuk az oktatóval előre egyeztetett időpontokban minden év II. és III. negyedévében
A képzés díja magában foglalja az Edutus Egyetem Műszaki Intézet Lézerlaboratórium Trump7020 5 tengelyes CNC megmunkáló cella és TruDisk 4001 lézersugárforrás használatával kapcsolatos költségeket, az oktató díjazását, tananyagkészítést, előadásanyagok jegyzet formájában való kiosztását, tanúsítvány kiállításának költségeit.
Miért éri meg elvégezni a lézerhegesztési alapok képzést:
- A képzés résztvevői a megszerzett ismeretanyag birtokában képessé válnak munkahelyükön a lézerhegesztési technológiák alkalmazására hozzájárulva cégük versenyképességéhez.
- Ár/érték arányos képzést kapnak a jelentkezők.
- A képzés során megszerzett kompetenciák hozzájárulhatnak az adott munkavállaló munkaerőpiaci pozícióinak javításához, elősegítve szakmai karrierjük további építését.
Jelentkezés, érdeklődés:
Horváth Zsuzsanna tanszéki előadónál (Műszaki Intézet)
e-mail: horvath.zsuzsanna@edutus.hu
telefon: +36 20 384 3551
JELENTKEZÉS
JelentkezemLézerhegesztési alapok