Alapképzés
Műszaki menedzser
A műszaki menedzser képzés stratégiájában, szemléletében, struktúrájában, tartalmában és módszereiben lényegesen eltér az általános menedzser képzéstől.
Olyan, több tudományterületet is érintő képzésről van szó, melynek keretében alapos természet- és műszaki tudományi ismeretekkel egyidejűleg sajátíthatod el a mérnöki-műszaki feladatok realizálásához szükséges gazdasági és menedzsment ismereteket.
Az alapszak elvégzése után a tudásod tökéletesítéséhez ajánljuk a műszaki menedzser mesterképzésünkön való továbbtanulást.A munkaerőpiac óriási hiányban szenved műszaki menedzser diplomával rendelkezők terén, tehát biztosítani tudjuk végzett hallgatóinkat az azonnali elhelyezkedést.
- Folyamat- és projektmenedzsment
- Minőségmenedzsment
Levelező: 330.000 Ft
Az Edutus Egyetem a nemzetgazdaság és a régió vállalatai által megfogalmazott szakemberigényéből és a szakemberekkel szemben támasztott követelményekből kiindulva határozta el a műszaki menedzser szak elindítását. Az Edutus Egyetem specialitása, hogy a képzés műszaki tudományterületű része a legkorszerűbb mechatronikai alapismeretekre épül.
Kiemelten fontosnak tartjuk továbbá a folyamatmérnök hiányt pótolni képes folyamat- és projektmenedzseri és az EU-s projektekkel kapcsolatos ismeretek elsajátítását, illetve a létesítménygazdálkodás menedzseri ismereteket, amelyek szakirányként tanulhatók, s újszerűséget jelentek más intézményekben folyó hasonló képzésekkel történő összehasonlításban.
Ezért joggal állíthatjuk, hogy a műszaki menedzser szak a fenti struktúrával országban egyedülálló és éppen ezért hézagpótló jelentőségű. Az 50 fő feletti foglalkoztatottal rendelkező mintegy 8 ezer közép- és nagyvállalat álláshirdetéseinek nagy része arról tanúskodik, hogy ezen a területen jelentős munkaerőhiány van.
- A termékfejlesztés minden lépését, folyamatát szeretnéd végigkísérni, irányítani?
- Műszaki szemszögből vennél részt egy gigaméretű építési beruházásban a tervezéstől a kivitelezés fázisáig?
- Szereted, ha a tervek szerint készül a megvalósítás? Szeretnéd te az alvállalkozókat kiválasztani?
Ha ezekre a kérdésekre igennel válaszoltál, akkor itt a helyed, az országban egyedülálló képzésünkön!
A műszaki menedzserek olyan szakemberek, akiknek elsődleges feladatuk, hogy a hagyományos mérnöki, műszaki tervező- és innovációs tevékenységek eredményeit piackomfortossá és versenyképessé tegyék és közreműködjenek a vállalkozások, vállalatok alapításában, működtetésében, irányításában, projektek kidolgozásában, megvalósításában. A menedzseri és a vállalkozói életpálya iránt egyre növekvő érdeklődés és igény is van, mind a környezetünk, mind az ország iparában. Tehát ha ezt a képzésünket választod, nagy előnnyel tudsz majd elhelyezkedni a diploma megszerzése után!
Ismerd meg a Műszaki menedzser szakot
Fontos információ
Az alapképzési szak képzési célja és a szakmai kompetenciák
A képzés célja műszaki menedzserek képzése, akik megfelelő természettudományi, műszaki tudományi, gazdálkodás- és szervezéstudományi ismeretekkel rendelkeznek a különböző jellegű termelő és szolgáltató vállalkozások anyagi, műszaki, informatikai, pénzügyi és humán folyamatainak menedzseléséhez, képesek e folyamatokhoz kapcsolódó projektekben hatékonyan közreműködni, képesek továbbá a szervezetek működésének menedzselésére, ide értve a fejlesztési folyamatok megalapozását, megvalósítását is. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben való folytatására.
Idegennyelvi követelmény
A Műszaki szaknyelv I. és II. óráinak látogatása (kötelező) és teljesítése, majd egy B1+ szintű, műszaki nyelvvel bővített intézményi vizsga.
A Műszaki szaknyelv I. és II. óráinak látogatása és/vagy az intézményi vizsga alól legalább B2 (középfokú), komplex típusú, általános vagy szakmai nyelvvizsga esetén felmentést nyer a hallgató.
A szakmai gyakorlat követelményei
A szakmai gyakorlat legalább hat hét időtartamú, szakmai gyakorlóhelyen szervezett gyakorlat. A szakmai gyakorlat kritériumkövetelmény.
Képzési és kimeneti adatok
– szakképzettség: műszaki menedzser
– a szakképzettség angol nyelvű megjelölése: Technical Manager
– a szak orientációja: gyakorlatorientált (60-70) százalék
Specializációk
A létesítménygazdálkodás az a tevékenység, amelynek feladata, hogy optimális szinten biztosítsa az egész szervezet létesítménygazdálkodási szolgáltatások iránti szükségletének kielégítését, azaz a szervezet főtevékenységének zavartalan működését. Tevékenysége során a változások kezelésével alapvetően befolyásolja a szervezetet, a dolgozók közérzetét, a szervezet működésének hatékonyságát.
A létesítménygazdálkodási szolgáltatások előállítására alakult ki Magyarországon is a létesítménygazdálkodási ipar (FM Industry), amely a GDP 7%-át állítja elő és a foglakoztatásban 9–11%-ot mondhat magáénak. Becslések szerint az ágazat 1500–2000 milliárd forint hozzáadott értéket termel, és mintegy 3–400 ezer fővel járul hozzá a foglalkoztatáshoz.
A létesítménygazdálkodásnak mint üzleti funkciónak és a létesítménygazdálkodási iparnak legfontosabb terméke az épület, mint szolgáltatás, amely igen sok rész-szolgáltatásból áll össze. A szervezetek által igénybevett létesítménygazdálkodási szolgáltatások száma mintegy 100 és 200 között változik
A képzés elvégzése után a minőségmenedzsment specializációs műszaki menedzser szakemberek alkalmassá válnak a mai korszerű követelményeknek megfelelő minőségirányítási rendszerek kiépítésére, működtetésére, irányítására és fejlesztésére.
Munkaerő piaci, elhelyezkedési lehetőségek a létesítménygazdálkodási menedzser specializációval
A hivatalos definíció szerint az FM tevékenység az összes olyan szolgáltatást és a szolgáltatások irányítását foglalja magában, amelyek egy szervezet fő üzleti tevékenységének támogatásához és a működésének elősegítéséhez szükségesek. A létesítménygazdálkodásnak, mint üzleti funkciónak és a létesítménygazdálkodási iparnak legfontosabb terméke az épület, mint szolgáltatás, amely igen sok rész-szolgáltatásból áll össze. A szervezetek által igénybevett létesítménygazdálkodási szolgáltatások száma mintegy 100 és 200 között változik.
A szolgáltatási kör magában foglalja például a következő tevékenységeket:
- Szervezeti menedzsment.
- Tervezés és előrejelzés a facility management területén.
- Területtervezés és gazdálkodás.
- Építészeti és mérnöki tervezés és terveztetés.
- Munkahelytervezés és gazdálkodás.
- Költségtervezés és gazdaságossági vizsgálatok.
- Ingatlanvásárlás és értékesítés.
- Az építési, beruházási projektek irányítása.
- Biztonsági és életvédelmi szolgáltatások.
- Átalakítás, renoválás, a munkahelyek installációja.
- Adminisztratív szolgáltatások.
- Működtetés és fenntartás.
- Telekommunikáció, adatkommunikáció, kábel- és hálózatmenedzsment.
- Flotta menedzsment., stb.
A munkaerő piaci lehetőségek igen széleskörűek, magában foglal minden olyan területet, ahol a tevékenységek épülethez kötöttek, az irodaházaktól kezdve a bevásárlóközpontok, oktatási-, egészségügyi- szociális- épületeket üzemeltetőkön át az ipari létesítményekig bezárólag.
Karrierlehetőségek
- ipari vállalat
- építőipari vállalat
- gyártó vállalat
- multinacionális cég
- európai projektek vezetésével foglalkozó cég
Továbbtanulási lehetőségek
Ha sikeresen teljesíted az alapképzést, és folytatni szeretnéd tanulmányaidat, jelentkezhetsz mesterszintű mechatronikai mérnöki szakra vagy más műszaki mesterszakra.
Az Edutus Egyetemen lehetőség van a megszerzett oklevél után műszaki menedzser mesterszakon, vagy létesítménygazdálkodó szakirányú továbbképzéseken tanulmányaikat folytatni.
Bővebb információ
Érdeklődj ingyenesen hívható felvételi számunkon:
Felvételi zöld szám
+36-80-911-688Műszaki menedzser