Már elérhetőek államilag támogatott helyek nem csak mesterképzéseken, hanem nappali tagozatos, alapképzési szakokon is!

Mesterképzés

Körforgásos gazdaság menedzsment

Megszerezhető végzettség
okleveles körforgásos gazdaság menedzser
Specializáció
-
Képzési idő
3 félév
Képzés nyelve
Magyar
Tandíj
Állami ösztöndíjas vagy 420.000 Ft
Képzési forma
Levelező
Helyszín
Budapest
Jelentkezési határidő
2025.02.15.

A képzés célja gazdasági szakemberek képzése, akik birtokában vannak a körforgásos gazdasági modellhez kapcsolódó elméleti ismereteknek és menedzsment ismeretekkel, valamint a körforgásos gazdaság elérését célzó gyakorlati problémamegoldás és az innovatív, rendszerszemléletű gondolkodás képességével rendelkeznek. Képesek a gazdálkodó szervezetek és intézmények folyamatainak tervezésére, elemzésére, a gazdálkodói, vállalkozói tevékenységek és folyamatok irányítására, valamint a tudományos kutatásokba való bekapcsolódásra. Felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.

A körforgásos gazdaság menedzsment képzés szinte egyedülállónak számít az országban, mert az Edutus Egyetemenen kívül csak egy felsőoktatási intézményben érhető el ez a típusú képzés.

Kiknek ajánljuk:

  • akik érdeklődnek a fenntarthatóság iránt
  • akik érdeklődnek az üzleti innováció és a környezetvédelem iránt
  • akik nyitottak az innovációra
  • akik vezető beállítottságúak, és rendszerszintű gondolkodás jellemző rájuk

A képzéshez szakmai gyakorlat nem kapcsolódik.

Idegennyelvi követelmény
A mesterfokozat megszerzéséhez angol nyelvből vagy egy másik élő idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2), komplex típusú nyelvvizsga vagy ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges.

Képzési és kimeneti adatok

A mesterképzési szak megnevezése
– Körforgásos gazdaság menedzsment (Circular Economy Management)

A mesterképzési szakon szerezhető végzettségi szint és a szakképzettség oklevélben szereplő megjelölése
– végzettségi szint: mesterfokozat
– szakképzettség: okleveles körforgásos gazdaság menedzser
– a szakképzettség angol nyelvű megjelölése: Circular Economy Manager

Képzési terület
gazdaságtudományok

A képzési idő félévekben
3 félév

Mesterfokozat megszerzéséhez összegyűjtendő kreditek száma
90 kredit

– a szak orientációja: kiegyensúlyozott (40-60 százalék)
– a diplomamunka elkészítéséhez rendelt kreditérték: 12 kredit
– a szabadon választható tantárgyakhoz rendelhető minimális kreditérték: 5 kredit

A szakképzettséghez vezető tudományágak, szakterületek, amelyekből a szak felépül:
– gazdasági és humán ismeretek (menedzsment, vezetés-szervezés, beruházások elemzése, jogi ismeretek) 20-25 kredit;
– informatikai ismeretek (modern ipari IT megoldások, kiterjesztett ellátási láncok, gyártórendszerek modellezése) 6-15 kredit;
– körforgásos gazdasági modellhez, menedzsmenthez köthető szakmai ismeretek (körforgásos gazdaság, fenntarthatóság, megújuló energiaforrások, körforgásos szemléletű hulladékgazdálkodás, K+F+I projektek és finanszírozásuk, fogyasztói magatartásvizsgálat, fenntarthatóság a projektmenedzsmentben) 30-40 kredit;
– a választható szakmai ismeretek kreditértéke (marketingmenedzsment, integrált információs rendszerek, innovációs technológiák) 10-14 kredit

Az elsajátítandó szakmai kompetenciák

körforgásos gazdaság menedzser

  1. a) tudása
    – Ismeri a körforgásos gazdaság általános és ágazatspecifikus jellemzőit, fejlődési irányait, kapcsolódását a rokon szakterületekhez.
    – Ismeri a körforgásos gazdasági modellel kapcsolatos elméleteket, összefüggéseket és gyakorlatokat.
    – Ismeri a körforgásos gazdasági modell szerepét a fenntarthatósági stratégiákban és a gyakorlati megoldási lehetőségeket, ennek során felvethető módszereket, eljárási módokat.
    – Ismeri a körforgásos gazdasági modell egymásra épülő vezetési és szervezési feladatrendszerét, a gazdasági menedzsment céljait, szerepét, ismérveit.
    – Ismeri és átlátja a körforgásos gazdasági modell részterületeihez kapcsolódó szervezési, vezetési kihívásokat, átlátja a projektirányítási és kutatás-fejlesztési feladatokat.- Ismeri szakterületének kutatási és ágazati elemzési módszereit, és gyakorlatban való alkalmazásuk módjait.
    – Ismeri a kiterjesztett ellátási láncok modellezésének, azok elméleti és gyakorlati alkalmazásának módjait, valamint a modern IT megoldásokat.
    – Ismeri a szakterülethez kapcsolódó jogszabályi hátteret, valamint a szellemi tulajdonvédelem legfontosabb aspektusait.
    b) képességei
    – Képes alkalmazni a megszerzett általános és specifikus menedzsment, valamint a tágabb értelemben vett fenntarthatósági elveket, szabályokat, összefüggéseket, eljárásokat a szakterületen felmerülő problémák megoldásában.
    – Képes a körforgásos gazdasági modellhez kapcsolódó szaknyelv szóbeli és írásbeli használatára, valamint arra, hogy a szakterületének anyanyelvén és legalább egy idegen nyelven publikációs tevékenységet folytasson.
    – Képes a körforgásos gazdasági modell beruházásaihoz kapcsolódó vezetői, stratégiai, illetve a változásmenedzsmenthez kötődő feladatok ellátására.
    c) attitűdje
    – Nyitott és fogékony a körforgásos gazdaság területen zajló szakmai, technológiai fejlesztés és innováció megismerésére és elfogadására, hiteles közvetítésére, a kapcsolódó vállalati és fogyasztói folyamatok követésére.
    – Feladatai ellátása során hatékony együttműködésre képes a kapcsolódó szakterületek képviselőivel.
    – Felvállalja a körforgásos gazdaság szakterületeihez kapcsolódó szakmai és erkölcsi értékrendet.
    – Arra törekszik, hogy mind szakmailag mind emberileg magas szinten végezze munkáját.
    – Törekszik arra, hogy a munkáját önállóan vagy munkacsoportban rendszerszemléletű és folyamatorientált gondolkodásmód alapján, összetett megközelítésben végezze.
    – Törekszik arra, hogy tudását folyamatos továbbképzéssel fejlessze.
    – Törekszik arra, hogy mind saját mind munkatársainak munkavégzése magas színvonalú, kiemelkedő minőségű legyen.
    – Elkötelezett abban, hogy tudását, tapasztalatait megossza munkatársaival, így segítve fejlődésüket.
    d) autonómiája és felelőssége
    – A körforgásos gazdaság menedzsment kihívásainak feltárásában és megoldásában kezdeményező szerepet vállal.
    – Feladatainak megoldására önállóan is képes, döntéseit körültekintően, más szakterületek képviselőivel tanácskozva, önállóan hozza meg, amelyért felelősséget vállal.
    – Figyelemmel kíséri a szakterülettel kapcsolatos jogszabályi, technikai, technológiai és adminisztrációs változásokat.
    – Megszerzett tudását és tapasztalatait formális és informális információátadási formákban megosztja munkatársaival és a szakterülete művelőivel.

A képzésbe való belépés előfeltételei

A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok

  1. Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a gazdaságtudományok képzési területről a gazdálkodás és menedzsment, a műszakiképzési területről a műszaki menedzser alapképzési szak.
  2. A 9.3. pontban meghatározott kreditek teljesítésével elsősorban számításba vehető alapképzési szakok: a gazdaságtudományok képzési területről a nemzetközi gazdálkodás, a kereskedelem és marketing és a turizmus–vendéglátás alapképzési szak.
  3. 9.3. pontban meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.

A felvételi vizsga sajátos követelményei

A szakon szakmai és motivációs beszélgetés van, melynek időpontja 2025. május 23-24., helyszíne: Budapest Fehérvári út 84/A

A szakra való belépés feltétele minden esetben a sikeres felvételi prezentáció, valamint a hozzá kapcsolódó szakmai és motivációs beszélgetés.

A felvételi szakmai és motivációs beszélgetés alapja a jelentkező alapképzési vagy egyéb felsőfokú képzési szakon készített diplomadolgozatának prezentációja. A prezentáció során vizsgált – és pontozott – szempontok a következők: személyes pályaalkalmasság és motiváció, lényeglátás, összefüggések felismerése, kutatási készség, kommunikációs készség, érvelési készség. Az Edutus Egyetemen alapdiplomát védők esetében a jelentkezés összekapcsolódik a diplomavédéssel, a más intézményekből érkezők ugyanekkor, azonos összetételű vizsgabizottság előtt prezentálnak, és a vizsgabizottság a fenti szempontok alapján pontoz.

Mesterképzés felvételi vizsgán szerezhető pontok

Elérhető maximális pontszám

100 pont

Felvételi pontok

  • oklevél minősítése alapján: 40 pont
  • szakmai és motivációs beszélgetés (Sz): 50 pont

Többletpontok minden szak esetében maximum 10 többletpont adható

  • Esélyegyenlőségi maximális pont: 10 pont
  • fogyatékosság: 10 pont
  • gyermekgondozás: 10 pont
  • hátrányos helyzet: 5 pont
  • 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 5 pont
  • 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 3 pont
  • 3. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 5 pont
  • 3. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 3 pont
  • intézményi TDK 1-3. hely: 3 pont
  • OTDK 1-3. hely: 5 pont
  • sporteredmény: országos bajnokság 1-3. hely: 3 pont
  • sporteredmény:Világ- és Európa-bajnokság 1-3. hely: 5 pont

 

Oldalunk cookie-kat („sütiket”) használ. Ezen fájlok információkat szolgáltatnak számunkra a felhasználó oldallátogatási szokásairól, de nem tárolnak személyes információkat.
További információ itt.
Elfogadom


Hallgatói felület Oktatói felület

Duális képzések

A duális képzési forma olyan, a felsőoktatás és a gazdasági szereplők együttműködésével megvalósuló speciális gyakorlatorientált felsőoktatási képzés, melynek során a hallgatók már képzési idejük alatt közvetlenül megismerhetik a munka világát, részesévé válhatnak a munkafolyamatoknak, valamint a hagyományos képzésekhez képest jóval több időt tölthetnek a szakmai kompetenciák gyakorlásával.

Bővebben