Már elérhetőek államilag támogatott helyek nem csak mesterképzéseken, hanem nappali tagozatos, alapképzési szakokon is!

Felnőttképzési programok

Számvitel III.

A tárgy célja:

A tárgy célja, hogy a hallgató ismerje meg a számviteli törvény hatálya alá tartozó gazdálkodók számviteli kötelezettségeit, a számviteli információszolgáltatás szükségességét. Szerezzen ismereteket a vállalkozások vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetükről. Legyen képes elemzési módszerekkel értékelni a vállalkozásokat. A számviteli törvény előírásai szerinti éves beszámoló összeállításának szabályait kívánjuk megismertetni a tárgy oktatása során. A Hallgatók a Számvitel II. (előfeltétel a Számvitel I. teljesítése) teljesítését követően készségszintű ismeretekkel rendelkeznek ahhoz, hogy egy -egy vállalkozás gazdasági eseményeit könyveljék, és a nyilvántartások alapján a társaság éves beszámolóját összeállítsák.

Képző intézmény:

Edutus Egyetem

Képzés típusa:

bejelentett felnőttképzés

Óraszám:

·       nappali képzés: 48 óra

·       levelező képzés: 20 óra

Jelentkezés feltétele:

középfokú végzettség

Előzetesen elvárt ismeretek:

Microsoft Excel felhasználói szintű ismerete

Kimenet:

mikrotanúsítvány a képzés elvégzéséről

Kreditérték:

5 kreditpont

Jelentkezési határidő:

2024. szeptember 2.

Képzés indulása:

2024. szeptember

Képzés módja:

·       nappali képzés: jelenléti oktatás, 12 alkalom (4 óra/hét)

·       levelező képzés: jelenléti oktatás vagy élő online csatlakozási lehetőség, várhatóan 5 alkalom (4 óra/alkalom)

A levelező képzés óráit péntek délutánonként és/vagy szombati napokon tartjuk.

A tárgy témakörei:

  1. Számviteli beszámoló, értelmezése
  2. ÁFA különbözet számítása
  3. Jövedelem keletkeztetése, megosztása
  4. Költségnemek vizsgálata
  5. Likviditási mérleg (négyfokozatú, többfokozatú)
  6. Cash Flow kimutatás
  7. Vagyoni helyzet vizsgálata
  8. Eladósodottság.

A képzés elvégzését igazoló mikrotanúsítvány kiadásának feltétele:

Nappali: A félévi munka elfogadásának feltétele: Legfeljebb 3 gyakorlati foglalkozásról való hiányzás megengedett. A hiányzás igazolása nem szükséges, és több hiányzás, igazolással sem lehetséges. Igazolatlan a hiányzása annak a hallgatónak, aki a gyakorlati foglalkozásra az előírt felszerelést (pl. letöltendő órai feladat-lap, példatár, előadás slide, számológép stb.) nem hozza magával.
Számonkérés módja:

  • Gyakorlati jegy a szemeszter során megírt 1 db zárthelyi dolgozat 60 pontért + 2 fős csoportokban egy valós gazdasági társaság elemzése és prezentálása a tanult módszerek alapján 40 pontért. Együttesen a tárgy legalább 60 %-os teljesítésével teljesíthető. A szemeszter végén a zh javítható vagy pótolható. A sikertelen gyakorlati jegy a vizsgaidőszak első 2 hetében legfeljebb egy alkalommal javítható a KTVSZ szerint!

Levelező:

  • Gyakorlati jegy a szemeszter során megírt 1 db zárthelyi dolgozat 60 pontért + egyénileg vagy 2-3 fős csoportokban egy valós gazdasági társaság elemzése és prezentálása a tanult módszerek alapján 40 pontért. Együttesen a tárgy legalább 60 %-os teljesítésével teljesíthető. A szemeszter végén a zh javítható vagy pótolható. A sikertelen gyakorlati jegy a vizsgaidőszak első 2 hetében legfeljebb egy alkalommal javítható a KTVSZ szerint!

A képzési díja:

60.000 Ft

Képzés helyszíne:

·       nappali képzés: Edutus Egyetem, 2800 Tatabánya Béla király krt. 58.                                                        vagy Edutus Egyetem, 1119 Budapest, Fehérvári út 84/a (BFI Irodaház)

·       levelező képzés: Edutus Egyetem, 2800 Tatabánya Béla király krt. 58.                                                      vagy Edutus Egyetem, 1119 Budapest, Fehérvári út 84/a (BFI Irodaház)

Érdeklődés:

Horváthné Felföldi Helga

E-mail cím: felfoldi.helga@edutus.hu

Mobilszám: +36 20 379 7530

Jelentkezés

Jelentkezek
Jelentkezek

Számvitel III.

Oldalunk cookie-kat („sütiket”) használ. Ezen fájlok információkat szolgáltatnak számunkra a felhasználó oldallátogatási szokásairól, de nem tárolnak személyes információkat.
További információ itt.
Elfogadom


Hallgatói felület Oktatói felület

Duális képzések

A duális képzési forma olyan, a felsőoktatás és a gazdasági szereplők együttműködésével megvalósuló speciális gyakorlatorientált felsőoktatási képzés, melynek során a hallgatók már képzési idejük alatt közvetlenül megismerhetik a munka világát, részesévé válhatnak a munkafolyamatoknak, valamint a hagyományos képzésekhez képest jóval több időt tölthetnek a szakmai kompetenciák gyakorlásával.

Bővebben