Már elérhetőek államilag támogatott helyek nem csak mesterképzéseken, hanem nappali tagozatos, alapképzési szakokon is!

Felnőttképzési programok

Szállítási logisztikai esettanulmányok

A tárgy célja:

A szükséges elméleti tudás birtokában, illetve a modern gyakorlati megoldások ismeretében e szakemberek képesek a vállalaton belüli, illetve a vállalatok közötti logisztikai folyamatok tervezésére, elemzésére és fejlesztésére, illetve azok hatékony vezetésére. Az esettanulmányok részben az együttműködő vállalatoknál kerülnek feldolgozásra terepgyakorlat keretében. Kezdeti kutatási ambíciók támogatása. Kutatási, elemzési módszertanok használata valós kérdésekben.

Képző intézmény:

Edutus Egyetem

Képzés típusa:

bejelentett felnőttképzés

Óraszám:

·       nappali képzés: 24 óra

·       levelező képzés: 12 óra

Jelentkezés feltétele:

középfokú végzettség

Előzetesen elvárt ismeretek:

statisztikai alapismeretek, Microsoft Excel felhasználói szintű ismerete

Kimenet:

mikrotanúsítvány a képzés elvégzéséről

Kreditérték:

4 kreditpont

Jelentkezési határidő:

2024. szeptember 2.

Képzés indulása:

2024. szeptember

Képzés módja:

·       nappali képzés: jelenléti oktatás, 12 alkalom (2 óra/hét)

·       levelező képzés: jelenléti oktatás vagy élő online csatlakozási lehetőség, várhatóan 4 alkalom (3 óra/alkalom)

A levelező képzés óráit péntek délutánonként és/vagy szombati napokon tartjuk.

A tárgy témakörei:

Az alábbi feladatok közül a hallgatónak egyet kell kiválasztania, és a félév elején is-mertetett határidőig megoldania a vállalati gyakorlat során:

  1. Elemezze a vállalat, hogyan szervezi meg az áruszállítási tevékenységét! Tér-jen ki az alkalmazott INCOTERMS paritásokra, az alvállalkozói rendszerre, azok ki-választására, minőségellenőrzésére. Alkalmazza az „5 WHY” módszert, addig kérdez-zen, míg a tényleges okokra fény derül! Tegyen javító javaslatot a megismert információk alapján.
  2. Mutassa be a vállalat miként követi nyomon az import és export küldeményei helyzetét. Elemezze a szállítás közben keletkező információk áramlását a vállalaton kívül és belül. Mutassa be jelentőségüket és tegyen fejlesztési javaslatot az elérhető legújabb technológiák használatával!
  3. A végrehajtott szállítások menetleveleinek az elemzése min. 1 heti időszakban. A raktömeg kihasználtság, a szállított áru tömege és a járművek kapacitásának a vizsgálata. A futáskihasználtság, az üres futás és a rakott futások aránya. A dinamikus kihasználtság elemzése. Javaslat a jobb eredmény elérésére.
  4. Készítsen kérdőíves vevőelégedettségi vizsgálatot a vállalat áruszállítási tevékenységével kapcsolatban. Vesse össze a vállalat különböző szinten dolgozó munka-társainak véleményével, amelyet mélyinterjú keretében rögzítsen. Elemezze a kapott eredményt!
  5. Részletesen mutassa be egy fuvarozási ág költségelemeit, az azokra ható tényezőket és lehetséges módszereket a költségek versenyképes szinten tartására. Mutassa be a fuvarozó hogyan képes a fuvardíjakban érvényesíteni a költségeit!

A választott feladat megoldását 6-8 oldal (kb. 10.000 N) terjedelmű folyóiratcikk formájában kell elkészíteni és a félév elején ismertetett határidőre beadni a tárgyfele-lős oktató és a vállalati mentor (ha van) számára. Beadás formája: elektronikusan (Word vagy PDF formátum) és nyomtatott formában (számítások Excelben is mellé-kelhetők).

A feladat eredményeinek ismertetését prezentáció (Power Point vagy Prezi, 3-4 dia) formában is el kell készíteni, de azt beadni nem kell.

A képzés elvégzését igazoló mikrotanúsítvány kiadásának feltétele:

Levelező A szorgalmi időszakban a tanórán tett írásbeli vagy szóbeli (prezentáció) beszámolóval, illetve otthoni munkával készített különböző típusú feladat értékelésének eredménye a gyakorlati jegy alapja.
A hallgató teljesítménye nem értékelhető:

  • a) a megengedettnél több hiányzás esetén, vagy
  • b) a tantárgyi követelményt nem teljesítette.
  • A félév végi aláírás megszerzésének a feltétele az előadásokon és a szemináriumokon való részvétel.
  • A szemináriumok esetén a jelenlét ellenőrzését foglalkozásonként el kell végezni. A hiányzás a képzési program maximum 20%-a lehet. A szemináriumok esetében a féléves aláírás megtagadását és a tárgy nem teljesítését jelenti, ha a hallgató hiányzása meghaladja a képzési program 20%-át. (KTVSZ 36-37.§ ).

A képzési díja:

52.000 Ft

Képzés helyszíne:

·       nappali képzés: Edutus Egyetem, 2800 Tatabánya Béla király krt. 58.                                                        vagy Edutus Egyetem, 1119 Budapest, Fehérvári út 84/a (BFI Irodaház)

·       levelező képzés: Edutus Egyetem, 2800 Tatabánya Béla király krt. 58.                                                      vagy Edutus Egyetem, 1119 Budapest, Fehérvári út 84/a (BFI Irodaház)

Érdeklődés:

Horváthné Felföldi Helga

E-mail cím: felfoldi.helga@edutus.hu

Mobilszám: +36 20 379 7530

Jelentkezés

Jelentkezek
Jelentkezek

Szállítási logisztikai esettanulmányok

Oldalunk cookie-kat („sütiket”) használ. Ezen fájlok információkat szolgáltatnak számunkra a felhasználó oldallátogatási szokásairól, de nem tárolnak személyes információkat.
További információ itt.
Elfogadom


Hallgatói felület Oktatói felület

Duális képzések

A duális képzési forma olyan, a felsőoktatás és a gazdasági szereplők együttműködésével megvalósuló speciális gyakorlatorientált felsőoktatási képzés, melynek során a hallgatók már képzési idejük alatt közvetlenül megismerhetik a munka világát, részesévé válhatnak a munkafolyamatoknak, valamint a hagyományos képzésekhez képest jóval több időt tölthetnek a szakmai kompetenciák gyakorlásával.

Bővebben