Már elérhetőek államilag támogatott helyek nem csak mesterképzéseken, hanem nappali tagozatos, alapképzési szakokon is!

Hírek

Sikerrel zárult a FIRST LEGO League tatabányai regionális selejtezője az Edutus Egyetemen

Visszatért a FIRST LEGO League Tatabányára

Január 30-án ismét a robotika és az innováció került a középpontba Tatabányán: az Edutus Egyetem immár 12. alkalommal adott otthont a FIRST LEGO League (FLL) regionális selejtezőjének. A világszerte több mint 110 országban jelen lévő program részeként megrendezett versenyen fiatalok mérhették össze tudásukat a robotépítés, a programozás és a kreatív problémamegoldás területén.

A FIRST LEGO League globálisan több mint 40.000 csapatot és mintegy 480.000 gyermeket mozgat meg. A FIRST® robotika közössége és a LEGO csoport együttműködésében létrejött program célja, hogy játékos formában vezesse be a diákokat a STEM-területek – vagyis a természettudomány, technológia, mérnöki tudományok és matematika – világába. A tatabányai fordulóra hat csapat regisztrált, közülük öt vett részt a megmérettetésen.

Megnyitó és szezonális téma

A versenyt Molnár József, a „HelloWorld” Oktatás és Fejlesztés Közhasznú Egyesület elnöke, valamint Szilasi Péter Tamás, az Edutus Egyetem digitális oktatástudományi, fejlesztési és nemzetközi igazgatója nyitotta meg. Az idei, 2025–2026-os szezon központi témája „A régészet” volt, amely arra ösztönözte a csapatokat, hogy a múlt felfedezésén keresztül gondolkodjanak a jövő építéséről.

A verseny főtámogatója idén is a Bosch Magyarország volt.

Részt vevő csapatok

A tatabányai regionális selejtezőre hat csapat regisztrált, közülük öt vett részt a versenyen:

  • Kastélydombi Nyerő Kockák (Budapest)
  • KebaByte (Budapest)
  • Endresz Team (Felcsút)
  • Microchip Maffia (Balatonfőkajár)
  • Kocka Lajos Gimicsapat (Mosonmagyaróvár)
  • FrankaTech (Esztergom) – nem vett részt a versenyen

Versenyszámok és díjazás

A csapatok négy, egymással összefüggő, de külön értékelt versenyszámban – köztük robotfutam, robotdizájn és innováció – mutatták be felkészültségüket.

A rendkívül szoros versenyben az alábbi díjak kerültek kiosztásra:

  • Legjobb edző: Gaál-Tertsch Ágnes (Kastélydombi Nyerő Kockák)
  • Csapatszellem díj: Kastélydombi Nyerő Kockák
  • Robotdizájn díj: Endresz Team
  • Innováció díj: KebaByte
  • Robotfutam díj: KebaByte
  • Legjobb csapat: KebaByte

Alapértékek különdíjak:

  • Feltörekvő díj: Microchip Maffia
  • Áttörés díj: Kocka Lajos Gimicsapat
  • Motiváció díj: Kastélydombi Nyerő Kockák

Továbbjutás a Nemzeti Döntőbe

A tatabányai selejtező győzteseként a KebaByte csapat jutott tovább a FIRST LEGO League Nemzeti Döntőjébe, amelyet idén Budapesten rendeznek meg. Minden résztvevő csapatnak köszönjük a részvételt, és gratulálunk az elért eredményekhez.

Az Edutus Egyetem hosszú évek óta elkötelezett a robotikai és STEM-oktatás mellett: a World Robot Olympiad magyarországi szervezőjeként és a FIRST LEGO League támogatójaként is aktívan hozzájárul ahhoz, hogy a fiatalok már korán megismerkedjenek a technológia és az innováció világával.

A FIRST LEGO League három korcsoportban kínál kihívásokat:

  • FIRST LEGO League Discover – 4–6 éveseknek,
  • FIRST LEGO League Explore – 6–10 éveseknek,
  • FIRST LEGO League Challenge – 9–16 éveseknek.

Oldalunk cookie-kat („sütiket”) használ. Ezen fájlok információkat szolgáltatnak számunkra a felhasználó oldallátogatási szokásairól, de nem tárolnak személyes információkat.
További információ itt.
Elfogadom


Hallgatói felület Oktatói felület

Duális képzések

A duális képzési forma olyan, a felsőoktatás és a gazdasági szereplők együttműködésével megvalósuló speciális gyakorlatorientált felsőoktatási képzés, melynek során a hallgatók már képzési idejük alatt közvetlenül megismerhetik a munka világát, részesévé válhatnak a munkafolyamatoknak, valamint a hagyományos képzésekhez képest jóval több időt tölthetnek a szakmai kompetenciák gyakorlásával.

Bővebben