Már elérhetőek államilag támogatott helyek nem csak mesterképzéseken, hanem nappali tagozatos, alapképzési szakokon is!

Hírek

Robotika és oktatás:  Inspirációk a WRO világából

December 11-én Budapesten zárult az Edutus Egyetem országos tanári workshop-sorozata, amely nemcsak a World Robot Olympiad (WRO) robotépítő és programozási versenyt, hanem az abban rejlő pedagógiai lehetőségeket is bemutatta.  

Az Edutus Egyetem, a World Robot Olympiad magyarországi szervezőjeként, küldetésének tekinti a fiatalok digitális kompetenciájának fejlesztését, amihez a WRO versenyek tökéletes platformnak bizonyulnak. Az egyetem által, több mint 10 éve szervezett robotépítő és programozási versenyek könnyű bekapcsolódást kínálnak az iskolák számára, gyors sikerélményt nyújtanak a résztvevőknek és tanáraiknak, miközben erősítik a digitális, műszaki és természettudományos területek iránti elköteleződést. 

Ezek a megmérettetések többek egyszerű versenynél.  

Az informatika és a digitális kultúra oktatásának gyakorlati kiegészítése mellett lehetőséget nyújtanak arra is, hogy más tudományterületeket – akár a humán tárgyakat is – támogassák. A versenyeken résztvevő diákok nemcsak a technológiai készségeiket fejleszthetik, hanem a kreatív problémamegoldást, az együttműködést és az innovatív gondolkodást is elsajátíthatják. 

A legnagyobb kihívás mindig az első lépés.  

A több mint egy évtizedes versenyszervezési tapasztalat alapján az Edutus Egyetem szakemberei tudják, hogy a pedagógusok számára az első szakkör megszervezése vagy az első versenyre való jelentkezés a legnehezebb. Az ismeretlen terület, a gyakorlati lépések hiányos ismerete és a bizonytalanság gyakran akadályozza meg az indulást. Sok tanárban felmerül a kérdés: vajon megéri-e az idő- és energia-befektetés? A diákok profitálnak-e annyit, amennyi munkát ez igényel?

Az Edutus Egyetem az ősz folyamán nyolc városba látogatott el, hogy többek között ezekre a kérdésekre is megpróbáljanak válaszokat adni. Az intenzív, 4 x 45 perces foglalkozásokon a résztvevők a World Robot Olympiad világába nyertek betekintést, és a gyakorlatban is kipróbálhatták a robotikai módszereket. A workshopok színvonalát emelte, hogy az eseményeket a WRO versenyek legkomolyabb hazai szakértői tartották: Jámbor Kornél, a WRO szakmai vezetője és magyarországi főbírója, illetve az Edutus Egyetem 13 kelet- közép európai országára kiterjedő WRO hálózatának szakmai fejlesztéséért felelős mentor főbírói hálózat vezetője, valamint Szilasi Péter Tamás, aki nem csak az Edutus Egyetem digitális oktatástudományi igazgatója, de az Edutus Egyetem 13 kelet- közép európai országára kiterjedő WRO hálózatnak program igazgatója is. A két elismert szakember első kézből osztotta meg saját tapasztalatait a robotikai alapú innovációs projektekkel kapcsolatban és a résztvevőknek hasznos tippeket is adtak, hogy hogyan érdemes elindulni a LEGO robotprogramozás világában. 

A workshopok sikerét mi sem bizonyítja jobban, mint, hogy 100-nál is több pedagógus vett részt az ingyenes képzéseken. A képzéseken tapasztalt WRO résztvevők, meglévő partner iskolákat képviselő, de a versennyel most ismerkedő pedagógusok, illetve új intézmények képviseletében jelen lévő pedagógusok egyaránt részt vettek. A roadshow során több, mint 30 új intézménnyel sikerült felvenni a kapcsolatot, melyekből reményeink szerint minél nagyobb számban kerülnek majd ki versenyző csapatok. Bízunk abban, hogy a résztvevők választ kaptak kérdéseikre, és magabiztosan vágnak neki a következő WRO szezonnak, immár csapatvezetőként, felkészülten és inspirációval telve. 

Köszönet a támogatóknak! Az eseménysorozat nem valósulhatott volna meg partnereink nélkül, akik nemcsak a helyszínek biztosításában, hanem a szervezési feladatokban is aktívan részt vettek. Az együttműködésük révén a tanárok most egy lépéssel közelebb kerültek ahhoz, hogy a jövő generációját még magabiztosabban vezessék be a digitális világ kihívásaiba és lehetőségeibe. 

Partnereink: 

Csongrád-Csanádi Kereskedelmi Iparkamara 

Neumann János Egyetem 

Kaposvári Digitális Tudásközpont 

Nyíregyházi Egyetem – LEGO Egyetemi Innovációs Stúdió 

Széchenyi Egyetem, Apáczai-Csere János Kar – LEGO Élménypedagógiai Műhely 

Veszprémi Digitális Tudásközpont 

Falk1 Rendezvényközpont 

Oldalunk cookie-kat („sütiket”) használ. Ezen fájlok információkat szolgáltatnak számunkra a felhasználó oldallátogatási szokásairól, de nem tárolnak személyes információkat.
További információ itt.
Elfogadom


Hallgatói felület Oktatói felület

Duális képzések

A duális képzési forma olyan, a felsőoktatás és a gazdasági szereplők együttműködésével megvalósuló speciális gyakorlatorientált felsőoktatási képzés, melynek során a hallgatók már képzési idejük alatt közvetlenül megismerhetik a munka világát, részesévé válhatnak a munkafolyamatoknak, valamint a hagyományos képzésekhez képest jóval több időt tölthetnek a szakmai kompetenciák gyakorlásával.

Bővebben