Már elérhetőek államilag támogatott helyek nem csak mesterképzéseken, hanem nappali tagozatos, alapképzési szakokon is!

Hírek

Bláthy Ottó Törzsasztal – szakképzés és tehetségek támogatása

2024. október 29-én került sor a Bláthy Ottó Törzsasztalt 16. rendezvényére Tatán, a Gottwald Étteremben. Az eseményt hagyományosan Gíber Mihály, a Törzsasztal fővédnökeés állandó házigazdája nyitotta meg.

Ezt követően meghívott vendégünk Pölöskei Gáborné szakképzésért felelős helyettesállamtitkár tartott előadást „A szakképzés helyzete, aktualitásai” címmel. Helyettes Államtitkár Asszony részletesen ismertette a szakképzési rendszer struktúráját, eredményeit, kiemelve a tanulók által a képességeiknek megfelelően választható alternatív tanulási útvonalak sajátosságait. Ezt követően – igazodva a Törzsasztal célközönségének érdeklődéséhez – a vállalati szféra és a szakképző intézmények együttműködésének fontosságára hívta fel a figyelmet a duális képzés minél sikeresebb megvalósítása érdekében.

 

A rendezvény folytatásaként Schmidt-Tóth Piroska, „A Tatabányai Ifjú Tehetségekért” Alapítvány (TITA) Kuratóriumának tagja mutatta be az Alapítvány eddigi eredményeit és célkitűzéseit. Az Alapítvány szakképzésben és gimnáziumban tanuló, kiemelkedően tehetségese – gyakran hátrányos helyzetű – fiataloknak nyújt ösztöndíjat, segítve ezzel tehetségük kibontakoztatását a tudományok, a művészetek vagy a sport területén. Eddig is több helyi cég támogatta az Alapítvány működését, melyek sorába 2024-től az EdutusEgyetem is belépett.

Bízunk benne, hogy a rendezvény hozzá tudott járulni a Tatabányai Szakképzési Centrum és a helyi vállalatok kapcsolatának építéséhez, valamint a TITA támogatóinak gyarapításához.

Fotó: Nagy T.

Oldalunk cookie-kat („sütiket”) használ. Ezen fájlok információkat szolgáltatnak számunkra a felhasználó oldallátogatási szokásairól, de nem tárolnak személyes információkat.
További információ itt.
Elfogadom


Hallgatói felület Oktatói felület

Duális képzések

A duális képzési forma olyan, a felsőoktatás és a gazdasági szereplők együttműködésével megvalósuló speciális gyakorlatorientált felsőoktatási képzés, melynek során a hallgatók már képzési idejük alatt közvetlenül megismerhetik a munka világát, részesévé válhatnak a munkafolyamatoknak, valamint a hagyományos képzésekhez képest jóval több időt tölthetnek a szakmai kompetenciák gyakorlásával.

Bővebben